Mis on APM ja kellele sellest kasu on?
Jaga:

Varasemalt tähendas lühend APM rakenduse jõudluse juhtimist (application performance management). Viimastel aastatel on aga hakatud sellega viitama ka rakenduse jõudluse seirele (application performance monitoring).

Esimest neist võiks pidada rakenduse jõudlusega seotud probleemide puhul ennetavaks, teist aga pigem reageerivaks lahenduseks.

Igal juhul on APM äärmiselt vajalik vahend rakenduse jõudluse jälgimiseks ja parandamiseks.

Mis on APM?

Rakenduse jõudluse juhtimise tarkvara võimaldab ettevõtetel oma rakenduste jõudlust jälgida, regulaarset jõudluse analüüsi teha ja selle kohta aruandeid saada. Ühtlasi saadetakse neile otsekohe teavitus, kui jõudlusega esineb probleeme.

Miks see oluline on?

APM-tarkvara suudab koguda mõõdikuid kõigi teie ettevõtte oluliste rakenduste elementide kohta, võimaldades teil seega tuvastada võimalikke probleeme enne, kui need reaalselt tekivad.

See pole aga veel kõik – lisaks jälgimisprotsessile pakub APM tööriist ettevõtetele ka hulga teisi eeliseid.

Mõned APM-tarkvara peamised funktsioonid on:

+ ülevaade rakenduse jõudluse mõõdikute kohta

+ kliendikogemuse jälgimine

+ SLA-vastavus, ettevõtte seisukohast oluliste mõõdikute jälgimine

+ taristu jälgimine

APMi eelised ettevõttele

Kui küsite endalt, miks teie ettevõtte APMi lahendust vajab, siis siin on mõned reaalsed eelised, mida see teile pakub.

✓ Lõppkasutaja kogemus paraneb / rahulolu suureneb

Üks tohutuid eeliseid, mida APMi tööriist ettevõttele pakub, on kasutajakogemuse parandamine. Kui teie kliendid või lõppkasutajad teie toodete või teenustega rahul ei ole, lahkuvad nad sageli teie juurest ilma midagi ütlemata ja mõne teie konkurendi juurde pöördumine ei ole just keeruline.

Kui APMi tööriista kasutamisega paraneb teie rakenduse kvaliteet, siis saate suurendada ka kasutajate rahulolu ja muuta oma ärisuhteid tulemuslikumaks.

Seda seetõttu, et tööriist annab teile põhjaliku ülevaate teie rakenduse ja selle erinevate tahkude soorituse kohta, tagades seeläbi produktiivsuse ja rahulolu.

✓ Suurem tulu

See on mõistagi APM-tarkvara kasutamise kõige ilmselgem ja silmapaistvam eelis.

Enamiku ettevõtete jaoks on rakendus nende äritegevuse oluline osa. Seega, kui rakendus muutub aeglaseks või on maas, mõjub see kogu ettevõttele kahjulikult.

Kui te neist probleemidest teadlik ei ole, ei saa te ka nendega ennetavalt tegeleda ja teie ettevõtte tulu väheneb.

APM-tarkvara abil saate selliseid probleeme ennetavalt tuvastada ning võtta vajalikke meetmeid veendumaks, et teie ettevõtte rakendused töötavad korralikult ja aitavad teil eesmärke täita.

✓ Väiksemad tegevuskulud

Nagu eelnevalt mainisime võimaldab APMi lahenduse kasutamine teil juba varakult võimalikke probleeme tuvastada ja neid ennetada, andes teile võimaluse vähendada kulutusi ning kasutada säästetud raha hoopis uute toodete ja teenuste välja töötamisele, et ettevõte kasvada saaks.

Selle abil saate pidevalt oma ettevõtet peenhäälestada ja kahandada mõju, mis halval jõudlusel sellele muidu oleks.

Lisaks võite leida uusi võimalusi protsesside tõhusamaks muutmiseks, vähendades tegevuskulusid veelgi.

✓ Paranenud produktiivsus

APMi seiretööriist annab teile teada, mis teie ärikeskkonnas toimub ning üks selle suurtest eelistest on, et see teavitab teid ennetavalt asjadest, millega tuleb otsekohe tegeleda. Tänu sellele saate teha vajalikke muudatusi enne, kui tekkivad probleemid kellelegi – sealhulgas teie klientidele või kasutajatele – halvasti saavad mõjuda.

Kui äritegevus kulgeb tõrgeteta, on kõik selles osalevad inimesed produktiivsemad.

✓ Rohkem uuendusi

Veel üks eelis, mida APMi tööriist ettevõttele pakub, on võimalus võtta kasutusele rohkem uuendusi.

Kui ettevõtte rakendusi juhitakse nõuetekohaselt, minimeerides või kõrvaldades võimalikke probleeme või mõjusid, on teie meeskondadel rohkem aega tegeleda uuendustega, mis teie ettevõttel kasvada aitavad.

✓ Maksumus

Üks APMi tööriista tegur, millega arvestada ja mis on sama oluline kui funktsioonid, on selle maksumus.

Varasemalt olid rakenduse jõudluse juhtimise lahendused väga kallid ning neid said endale lubada üksnes suured ettevõtted.

Mõistagi on veel praegugi mitmeid APMi pakkujaid, mis küsivad ühe serveri eest aastas tuhandeid dollareid ja teenindavad suuremaid ettevõtteid.

Viimastel aastatel on aga tulnud turule ka palju teenuseosutajaid, mis pakuvad väikestele ja keskmistele ettevõtetele suunatud taskukohasemaid pakette.

Seega ei peaks teil olema probleeme oma eelarvele vastava APMi lahenduse leidmisega.

Sulle soovitatud

article-img

Viis kasulikku rakendust kaugtööd tegevale vabakutselisele

Vabakutselisena töötades ei sõltu teie edu pelgalt sellest, et olete andekas disainer, tarkvaraarendaja või kirjutaja (või muu ameti esindaja). Kaugtöö vajab häid tööülesannete korraldamise ja haldamise oskusi ning võimet suhelda inimestega, kes võivad asuda erinevates ajatsoonides ja olla paljude erinevate taustadega. Õnneks elame ajal, mil on loodud terve hulk tasuta tööriistu, rakendusi ja veebilehti, mille otsene eesmärk on teie kui vabakutselise elu lihtsamaks muutmine.

Loe lisaks
article-img

Veebikaubanduse pettuste ülevaade: liigid, tuvastamine, ennetus

Ehkki Internet on inimeste jaoks nii mõnelgi viisil tõeline õnnistus, on Internetiturvalisusest saanud kõigi kasutajate ühine probleem. Kui arvasite, et Internetist asjade ostmisel esineb kuritegevust vähem, kuna vargad ei saa teie kaupa kätte, siis eksite. Interneti- ja veebikaubanduse pettuste hulk on viimastel aastatel tohutu kiirusega suurenenud ning sellest on saanud üks suurimaid murekohti, millega seisavad silmitsi nii veebipoodide omanikud kui Internetis ostlejad.

Loe lisaks

Võta meie spetsialistiga otse ühendust

Kui soovid saada rohkem teavet meie projektide, töömeetodite ja kõigi viiside kohta, kuidas sinu ettevõttele kasuks saame olla, võta ühendust meie projektijuhiga.

Ta aitab rõõmuga leida just Sulle sobiva lahenduse.

Indrek
E-kommertsi konsultant
250+
Loodud kasutajalugu
100+
Edukalt
lõpule viidud projekti