Menüü

Mis on APM ja kellele sellest kasu on?

Varasemalt tähendas lühend APM rakenduse jõudluse juhtimist (application performance management). Viimastel aastatel on aga hakatud sellega viitama ka rakenduse jõudluse seirele (application performance monitoring).

Esimest neist võiks pidada rakenduse jõudlusega seotud probleemide puhul ennetavaks, teist aga pigem reageerivaks lahenduseks.

Igal juhul on APM äärmiselt vajalik vahend rakenduse jõudluse jälgimiseks ja parandamiseks.

Mis on APM?

Rakenduse jõudluse juhtimise tarkvara võimaldab ettevõtetel oma rakenduste jõudlust jälgida, regulaarset jõudluse analüüsi teha ja selle kohta aruandeid saada. Ühtlasi saadetakse neile otsekohe teavitus, kui jõudlusega esineb probleeme.

Miks see oluline on?

APM-tarkvara suudab koguda mõõdikuid kõigi teie ettevõtte oluliste rakenduste elementide kohta, võimaldades teil seega tuvastada võimalikke probleeme enne, kui need reaalselt tekivad.

See pole aga veel kõik – lisaks jälgimisprotsessile pakub APM tööriist ettevõtetele ka hulga teisi eeliseid.

Mõned APM-tarkvara peamised funktsioonid on:

+ ülevaade rakenduse jõudluse mõõdikute kohta

+ kliendikogemuse jälgimine

+ SLA-vastavus, ettevõtte seisukohast oluliste mõõdikute jälgimine

+ taristu jälgimine

APMi eelised ettevõttele

Kui küsite endalt, miks teie ettevõtte APMi lahendust vajab, siis siin on mõned reaalsed eelised, mida see teile pakub.

✓ Lõppkasutaja kogemus paraneb / rahulolu suureneb

Üks tohutuid eeliseid, mida APMi tööriist ettevõttele pakub, on kasutajakogemuse parandamine. Kui teie kliendid või lõppkasutajad teie toodete või teenustega rahul ei ole, lahkuvad nad sageli teie juurest ilma midagi ütlemata ja mõne teie konkurendi juurde pöördumine ei ole just keeruline.

Kui APMi tööriista kasutamisega paraneb teie rakenduse kvaliteet, siis saate suurendada ka kasutajate rahulolu ja muuta oma ärisuhteid tulemuslikumaks.

Seda seetõttu, et tööriist annab teile põhjaliku ülevaate teie rakenduse ja selle erinevate tahkude soorituse kohta, tagades seeläbi produktiivsuse ja rahulolu.

✓ Suurem tulu

See on mõistagi APM-tarkvara kasutamise kõige ilmselgem ja silmapaistvam eelis.

Enamiku ettevõtete jaoks on rakendus nende äritegevuse oluline osa. Seega, kui rakendus muutub aeglaseks või on maas, mõjub see kogu ettevõttele kahjulikult.

Kui te neist probleemidest teadlik ei ole, ei saa te ka nendega ennetavalt tegeleda ja teie ettevõtte tulu väheneb.

APM-tarkvara abil saate selliseid probleeme ennetavalt tuvastada ning võtta vajalikke meetmeid veendumaks, et teie ettevõtte rakendused töötavad korralikult ja aitavad teil eesmärke täita.

✓ Väiksemad tegevuskulud

Nagu eelnevalt mainisime võimaldab APMi lahenduse kasutamine teil juba varakult võimalikke probleeme tuvastada ja neid ennetada, andes teile võimaluse vähendada kulutusi ning kasutada säästetud raha hoopis uute toodete ja teenuste välja töötamisele, et ettevõte kasvada saaks.

Selle abil saate pidevalt oma ettevõtet peenhäälestada ja kahandada mõju, mis halval jõudlusel sellele muidu oleks.

Lisaks võite leida uusi võimalusi protsesside tõhusamaks muutmiseks, vähendades tegevuskulusid veelgi.

✓ Paranenud produktiivsus

APMi seiretööriist annab teile teada, mis teie ärikeskkonnas toimub ning üks selle suurtest eelistest on, et see teavitab teid ennetavalt asjadest, millega tuleb otsekohe tegeleda. Tänu sellele saate teha vajalikke muudatusi enne, kui tekkivad probleemid kellelegi – sealhulgas teie klientidele või kasutajatele – halvasti saavad mõjuda.

Kui äritegevus kulgeb tõrgeteta, on kõik selles osalevad inimesed produktiivsemad.

✓ Rohkem uuendusi

Veel üks eelis, mida APMi tööriist ettevõttele pakub, on võimalus võtta kasutusele rohkem uuendusi.

Kui ettevõtte rakendusi juhitakse nõuetekohaselt, minimeerides või kõrvaldades võimalikke probleeme või mõjusid, on teie meeskondadel rohkem aega tegeleda uuendustega, mis teie ettevõttel kasvada aitavad.

✓ Maksumus

Üks APMi tööriista tegur, millega arvestada ja mis on sama oluline kui funktsioonid, on selle maksumus.

Varasemalt olid rakenduse jõudluse juhtimise lahendused väga kallid ning neid said endale lubada üksnes suured ettevõtted.

Mõistagi on veel praegugi mitmeid APMi pakkujaid, mis küsivad ühe serveri eest aastas tuhandeid dollareid ja teenindavad suuremaid ettevõtteid.

Viimastel aastatel on aga tulnud turule ka palju teenuseosutajaid, mis pakuvad väikestele ja keskmistele ettevõtetele suunatud taskukohasemaid pakette.

Seega ei peaks teil olema probleeme oma eelarvele vastava APMi lahenduse leidmisega.

article-img

Algoritmide süvaõpe e-kaubanduses

Mis on süvaõpe ja millised on e-kaubanduses süvaõppe rakendamise eelised? Enne seda, kui räägime viisidest, kuidas süvaõpe võib teie veebipoele kasuks tulla, vastame küsimusele:

article-img

Magento vs Shopify: kumb platvorm teile paremini sobib?

Shopify ja Magento on nii vanade kui uute ettevõtete seas kaks levinumat e-kaubanduse platvormi. Magento on hetkel kõige populaarsem platvorm ning sellel põhineb 14% kõige suurema sissetulekuga veebilehtedest, mille seas on Nike, Rosetta Stone, Ghiradelli ja Oylmpus. Samas kogub kiirelt populaarsust ka Shopify ning nemad on praeguseks hõivanud 6% suurtest klientidest nagu Los Angeles Lakers Store ja Tesla. Kuna neid platvorme peetakse üldiselt e-kaubanduse liidriteks, otsustasime neid detailsemalt omavahel võrrelda.

article-img

Sotsiaalmeedia ja e-kaubandus

Milline sotsiaalmeedia platvorm sobib külastajate veebipoodi meelitamiseks kõige paremini? Kui olete veebipoe omanik, siis ükskõik, kas alustasite alles hiljaaegu või olete juba mõnda aega tegutsenud, on üks suurimaid proovikivisid alati klientide veebilehele meelitamine.

More articles

Võta meie spetsialistiga otse ühendust

Kui soovid saada rohkem teavet meie projektide, töömeetodite ja kõigi viiside kohta, kuidas sinu ettevõttele kasuks saame olla, võta ühendust meie projektijuhiga.

Ta aitab rõõmuga leida just sulle sobiva lahenduse.

Täida ära järgnev ankeet ja lubame sulle, et vastame sulle niipea kui võimalik.

Tuuli
Projektijuht
250+
Loodud kasutajalugu
100+
Edukalt
lõpuleviidud projekti
E-poe arenduse projektid

Kas sul mõlgub mõtteis mõni projekt?

Võta meiega ükskõik millal ühendust ja vestleme sinuga rõõmuga sinu ettevõttest!