Menüü

10 näpunäidet veebilehe kiiruse ja jõudluse parandamiseks

Kodulehe kiirus ja jõudlus ütleb teie ettevõtte kohta nii mõndagi ja loob külastajatele teie kohta esmamulje.

On väga oluline pakkuda lõppkasutajatele head kogemust juba esimesel korral, kui nad teie veebilehte külastavad, kuna kui külastajad ja potentsiaalsed kliendid rahul ei ole, võivad nad hõlpsalt mõne teise pakkuja juurde minna ja tõenäoliselt teile teist võimalust ei anta.

Seetõttu ongi tähtis veebilehte optimeerida. Selle protsessi käigus muudetakse veebilehe sisu sujuvamaks, et lehe kiirust ja jõudlust maksimeerida ja selle edu tagada.

Veebilehe kiiruse ja jõudluse parandamine vähendab kulusid, suurendab tulu, parandab lehe positsiooni otsingumootori tulemuste seas ning eelkõige suurendab klientide rahulolu. Toome välja kümme kiiret nippi veebilehe optimeerimiseks.

✓ Minimeerige väliste HTTP päringute hulka

Üldiselt sõltub enamik veebilehe laadimisajast välistest HTTP päringutest. Välise ressursi laadimiskiirus varieerub sõltuvalt majutusteenuse osutaja serveri asukohast ja üldisest taristust.

Selleks, et parandada veebilehe kiirust ja jõudlust HTTP päringute minimeerimise abil, peaksite esmalt analüüsima lehe erinevaid elemente ja vabanema nendest funktsioonidest, mis teie külastajate kogemust mingit moodi ei mõjuta.

Nende elementide seas on näiteks pildid, laaditabelid, JavaScript, lisad ja liigne CSS.

✓ Optimeerige kujutisi

Võrreldes muude varadega nagu CSS, video, skriptid jms on just veebilehe pildid need, mis suurt hulka saadetud HTTP päringutest tarbivad.

Mõistagi armastavad inimesed ilusaid pilte, eriti kui peate Internetipoodi, misjuhul on kujutised teie äritegevuse oluline osa.

Üks piltide suuri puuduseid on aga see, et nad kipuvad olema suure mahuga ja muudavad seega veebilehte märkimisväärselt aeglasemaks.

Sellisel juhul saate oma piltide suurust tihendada ilma kvaliteedi osas kompromisse tegemata, kasutades näiteks sellised tööriistu nagu CompressNow või JPEGmini.

Teisest küljest tuleb piltidega sageli kaasa suur hulk teavet, mis on olulised sellele kujutisele, nt asukoht, kuupäev, kaamera näitajad jms, kuid mis ei ole teie veebilehe seisukohast üldse tähtsad.

Isegi selline teave võib laadimisaega pikemaks venitada. Selle ennetamiseks kustutage mõne optimeerimise tööriista abil ebavajalikud pildiandmed ära.

✓ Kasutage CDNi

CDN ehk sisulevivõrk on sisuliselt erinevate geograafiliste asukohtade vahele hajutatud serverite rühm. Need serverid pakuvad lõppkasutajatele veebisisu, mis on mõeldud nende konkreetsele asukohale.

Kui teie veebilehte majutatakse ühes serveris, saadetakse ka kõik kasutajate päringud sellesse ühte serverisse, pikendades seega kõigi päringute töötlemise aega.

Laadimisaega pikendab ka see, kui kasutaja on serverist füüsiliselt kaugel. CDNi kasutamisega suunatakse kasutajate päringud automaatselt nende lähedal olevasse serverisse, mis omakorda muudab veebilehe laadimise kiiremaks ja kasutajale pakutakse sisu kiiremini.

✓ Kasutage veebipuhvrit

Kui mitu kasutajat üritavad samal ajal teie lehte külastada, muutuvad serverid väga aeglaseks ning iga kasutaja jaoks lehe avamine võtab rohkem aega.

Veebipuhver viitab erinevate veebidokumentide nagu veebilehtede, multimeedia, piltide jms ajutisele hoiustamisele, et serverite aeglustumist ennetada.

Seega saate veebipuhvrite abil võimaldada järjestikuste lehtede laadimist, suurendades seeläbi oma veebilehe kiirust ja jõudlust.

✓ Vähendage CSSi ja JavaScripti failide hulka

Kui veebilehel on palju CSSi ja JavaScripti faile, suurendab see automaatselt HTTP päringute hulka ja kui nendega tegeletakse individuaalselt, muudab see veebilehe aeglasemaks, nagu eelnevalt rääkisime.

Seega teeb veebilehel sisalduvate CSSi ja JavaScripti failide arvu vähendamine veebilehe kiiremaks ja parandab üldist jõudlust.

✓ Muutke serveri reaktsiooniaeg kiiremaks

Serveri reaktsiooniaega mõjutavad mitmed tegurid, näiteks veebilehe vastuvõetava liikluse hulk, teie kasutatav majutusteenus ning igal lehel kasutatavad erinevad ressursid.

Serveri reaktsiooniaja kiirendamiseks otsige jõudlust vähendavaid tegureid nagu liiga väike mälumaht, aeglane marsruutimine jms ning parandage need.

✓ Vähendage ümbersuunamiste hulka või kõrvaldage need

Üks oluline tegur, millega ümbersuunamiste juures arvestada on, et iga kord kui veebilehte teisele lehele ümber suunatakse, väheneb lehe laadimise kiirus märkimisväärselt ja külastajad peavad oluliselt kauem ootama, et HTTP päring lõpule viidaks.

Veebilehe ümbersuunamiste arvu vähendamine või nende kõrvaldamine aitab lehe kiirust ja jõudlust parandada.

✓ Ärge kasutage liiga paljusid erinevaid veebifonte

Tänapäeval kasutatakse veebilehe kujundamise protsessis laialdaselt erinevaid veebifonte. Paljud ei tea aga seda, et need võivad veebilehe esitamise kiirusele halvasti mõjuda, kuna lisavad täiendavaid HTTP päringuid.

Selle vältimiseks kasutage vaid väheseid veebifonte või valige hoopis üks paljudest modernsetest formaatidest.

✓ Kasutage eelhankimist

Eelhankimine on protsess, mille käigus ressurss laetakse lahti enne, kui seda reaalselt vaja on, eesmärgiga selle ooteaega vähendada.

Eelhankimist on kolme erinevat tüüpi: eellaadimine, DNSi eelhankimine ja linkide eelhankimine. Nende tehnikate tõhusaks kasutamiseks peate kasutajate käitumist põhjalikult analüüsima.

✓ Tihendage faile

Failide tihendamine on veel üks käepärane viis veebilehe kiiruse ja jõudluse parandamiseks.

Selle jaoks võite kasutada failide tihendamise tööriista või programmi nagu Gzip, mis tihendab faile enne veebilehitsejasse ülekandmist. Failid pakib lahti kasutaja veebilehitseja.

See vähendab serveri reaktsioonaega ja muudab seega veebilehe kiiremaks.

article-img

Algoritmide süvaõpe e-kaubanduses

Mis on süvaõpe ja millised on e-kaubanduses süvaõppe rakendamise eelised? Enne seda, kui räägime viisidest, kuidas süvaõpe võib teie veebipoele kasuks tulla, vastame küsimusele:

article-img

Magento vs Shopify: kumb platvorm teile paremini sobib?

Shopify ja Magento on nii vanade kui uute ettevõtete seas kaks levinumat e-kaubanduse platvormi. Magento on hetkel kõige populaarsem platvorm ning sellel põhineb 14% kõige suurema sissetulekuga veebilehtedest, mille seas on Nike, Rosetta Stone, Ghiradelli ja Oylmpus. Samas kogub kiirelt populaarsust ka Shopify ning nemad on praeguseks hõivanud 6% suurtest klientidest nagu Los Angeles Lakers Store ja Tesla. Kuna neid platvorme peetakse üldiselt e-kaubanduse liidriteks, otsustasime neid detailsemalt omavahel võrrelda.

article-img

Sotsiaalmeedia ja e-kaubandus

Milline sotsiaalmeedia platvorm sobib külastajate veebipoodi meelitamiseks kõige paremini? Kui olete veebipoe omanik, siis ükskõik, kas alustasite alles hiljaaegu või olete juba mõnda aega tegutsenud, on üks suurimaid proovikivisid alati klientide veebilehele meelitamine.

More articles

Võta meie spetsialistiga otse ühendust

Kui soovid saada rohkem teavet meie projektide, töömeetodite ja kõigi viiside kohta, kuidas sinu ettevõttele kasuks saame olla, võta ühendust meie projektijuhiga.

Ta aitab rõõmuga leida just sulle sobiva lahenduse.

Täida ära järgnev ankeet ja lubame sulle, et vastame sulle niipea kui võimalik.

Tuuli
Projektijuht
250+
Loodud kasutajalugu
100+
Edukalt
lõpuleviidud projekti
E-poe arenduse projektid

Kas sul mõlgub mõtteis mõni projekt?

Võta meiega ükskõik millal ühendust ja vestleme sinuga rõõmuga sinu ettevõttest!