Menüü

Miks on oluline veebikaubanduses töövoogusid automatiseerida?

Iga ettevõtteomanik soovib näha oma äri õitsemas. Veebipoe omanikuna soovid ilmselgelt leida rohkem kliente, müüa rohkem tooteid, teenida rohkem raha ning pidevalt oma ettevõtte eesmärke saavutada. See kõlab küll väga põnevalt, ent kasv tähendab veelgi enam tööd ja suurenenud nõudlust, mistõttu pead tegelema enamate funktsioonide ja protsessidega kui eales varem. See toob kaasa erinevaid ettenägematuid proovikivisid. Just siin tulebki appi töövoo automatiseerimine.

 

Mis on töövoo automatiseerimine?

Töövoo automatiseerimise abil saad oma veebiettevõtte protsesse sujuvaks muuta ning kõrvaldada käsitsi tehtavad ja sageli korduvad ülesanded. Selles protsessis kasutad tarkvara, mis enamiku sinu ettevõtte aspektidest automaatseks muudab. Suurem osa neist on igapäevased ülesanded, mis pidevalt korduvad.

Mõned näited sellistest ülesannetest on klientidele või tellijatele iga kahe nädala järel e-postiga uudiskirjade saatmine, esmakordsetele tellijatele tervituskirjade saatmine, hüljatud ostukorvi meeldetuletuse saatmine neile klientidele, kes ostu lõpule ei viinud jms.

Töövoogude automatiseerimist peetakse veebiettevõtluse tulevikuks, kuna sellel on ohtralt pikaajalisi eeliseid.

✓ Säästa aega

Üks veebiettevõtte töövoogude automatiseerimise tohutu eelis on, et see võimaldab aega säästa. Töövoogude automatiseerimise tarkvara annab kõik korduvad ülesanded ja muugi üle süsteemile, tänu millele jääb sulle rohkem aega ettevõtte olulisemate aspektidega tegelemiseks.

Ütleme näiteks, et saadad tänusõnumi alati, kui klient sinu veebipoest ostu sooritab. Töövoo automatiseerimisel tehakse seda automaatselt ilma, et peaksid iga kord ise midagi tegema. Nii ei pea sa sellistele lihtsatele asjadele aega raiskama.

✓ Vähem vigu

Inimeste tehtud vigade eest ei ole kaitstud ükski ettevõte, isegi kui sinu alluvuses töötab kõige kogenum meeskond. Kuna sa ei pea töövoo automatiseerimisel andmeid käsitsi sisetama, väheneb vigade hulk, mis harilikult andmete sisestamisega kaasas käib. Lisaks liigub süsteem automaatselt edasi järgmise ülesande juurde, näiteks küsides vastutavalt inimeselt volitust, seega ei jää ükski etapp üheski protsessi faasis kahe silma vahele.

✓ Maanda riske

Kui töövoo erinevates etappides tehtavate riskide arv väheneb, saad ka seeläbi vähendada kaasnevaid riske. Kui sinu veebiettevõtte tugisammasteks on sellised osakonnad nagu finants, müük, turundus jms, võib ükskõik kus tehtud viga minna maksma palju enamat kui lihtsalt raha. 

Kui näiteks turundusprotsessis esinenud viga ei võimalda su poel jõuda sinu sihtturuni, kaotad omakorda potentsiaalseid kliente ja müüki.

✓ Paranenud tööviljakus

Sageli täidavad ettevõtte töötajad iga päev korduvalt samu ülesandeid, mis raiskab iga päev mitu tundi ja vähendab tööviljakust. Veebiettevõtte töövoogude automatiseerimisel saad muuta võimalikult paljud nendest protsessidest ja ülesannetest automaatseks, säästes töötajate väärtuslikku aega, et nad saaksid keskenduda muudele, tööviljakust parandavatele ülesannetele.

Veebiettevõtte töövoo automatiseerimisel on tohutult eeliseid, sealhulgas need, millest eelpool rääkisime. Need omakorda suurendavad ettevõtte tõhusust. Seega on sinu kui ettevõtte omaniku ülesanne valida oma ettevõtte jaoks parim töövoo automatiseerimise tarkvara, et saaksid kõik vajaliku võimalikult kasulikul moel tehtud.

Jah, töövoogude automatiseerimise protsess võib esmapilgul tunduda keeruline ja segadust tekitav. Kui aga hakkad tarkvara endale selgeks tegema ning ülesandeid haldama, siis näed, kuivõrd kasulik see su ettevõttele on.

article-img

Lühiülevaade digitaalse kogemuse platvormidest (DXP)

Iga ettevõte, mis soovib ajaga kaasas käia ja oma müüki suurendada, peaks esimesele kohale tõstma kliendid. Kuna kliendid eeldavad tänapäeval ühtset ja järjepidevat digitaalset kogemust kõigis pidepunktides, pöördub üha enam ettevõtteid digitaalse kogemuse platvormide (ingl k digital experience platforms, DXP) poole.

article-img

Tõhusaimad viisid veebipoes sooduskoodide kasutamiseks

Inimesed armastavad häid pakkumisi ning õigele inimesele õige sooduskoodi pakkumine võib olla just see, mis paneb ta sirvimise asemel ostma.

article-img

Drupal arendus ja integratsioonid

Drupal on eelkõige suurematele ettevõtetele mõeldud platvorm ning turvaline valik neile, kes soovivad töökindlat ning hästi töötavat süsteemi, suure jõudlusega, koos lihtsa sisuhaldussüsteemiga.

More articles

Võta meie spetsialistiga otse ühendust

Kui soovid saada rohkem teavet meie projektide, töömeetodite ja kõigi viiside kohta, kuidas sinu ettevõttele kasuks saame olla, võta ühendust meie projektijuhiga.

Ta aitab rõõmuga leida just sulle sobiva lahenduse.

Täida ära järgnev ankeet ja lubame sulle, et vastame sulle niipea kui võimalik.

Tuuli
Projektijuht
250+
Loodud kasutajalugu
100+
Edukalt
lõpuleviidud projekti
E-poe arenduse projektid

Kas sul mõlgub mõtteis mõni projekt?

Võta meiega ükskõik millal ühendust ja vestleme sinuga rõõmuga sinu ettevõttest!