Menüü

Kuidas oma Internetifirmale head veebimajutuse pakkujat valida?

Iga väikeettevõtja jaoks on veebileht üks olulisemaid investeeringuid ja vajadusi. Paljud ettevõtteomanikud usuvad, et selle jaoks on vaja tingimata palgata firmasse IT-eksperte, kuid tegelikkuses saab ka lihtsamalt. Te ei vaja muud kui veebimajutuse teenuse osutajat.

Kui valite õige veebimajutuse pakkuja – tunnustatud ja usaldusväärse firma, millel on hea klienditugi – on kogu protsess imelihtne.

Seega on ülimalt oluline, et te ilma eeltööd tegemata ülepeakaela mõne veebimajutajaga lepingut ei sõlmi. Panime kokku juhendi, kuidas kodulehe jaoks head veebimajutuse pakkujat valida.

Tehke endale selgeks oma veebimajutuse vajadused

Kuna veebimajutuse pakkujaid on niivõrd palju, võiks arvata, et tuleb lihtsalt mõni ettevõte teiste seast välja noppida. Nii see asi aga päris ei ole.

Iga ettevõte väidab, et on oma ala parim, ning lõpuks sõltub kõik sellest, mida te veebimajutuselt vajate. Selle välja selgitamiseks tuleks teil mõelda paarile asjale:

✓ Millist veebilehte te soovite? Kui tahate töötada näiteks WordPressiga, peate leidma veebimajutaja, kes selles osav on.

✓ Kas soovite luua rohkem kui ühte veebilehte?

✓ Millised on teie veebilehe tehnilised nõuded? Selle jaoks peaks teil olema mõningane ülevaade erinevatest koodikirjutamise keeltest ning sellest, millisega on võimalik saavutada teie soovitud veebidisaini.

✓ Kui suurt liiklust te igakuiselt ootate? Siin tasub olla pragmaatiline, kuna selle aspekti põhjal on võimalik otsustada, kui suurt ressurssi te vajate.

✓ Kui suur on teie igakuine veebimajutuse eelarve?

✓ Kas teie veebileht võib vajada täiendavaid funktsioone või erilist tarkvara?

Serveri kiirus ja töövõimeaeg

Ettevõtte veebilehe juures on oluline, et see töötaks peaaegu pidevalt praktiliselt ilma rikkeajata. Nii tagate klientidele meeldiva ostukogemuse ja suurendate ka müüki.

Mõistagi ei saa ükski veebimajutuse pakkuja teile garanteerida, et nende serverid töötavad alati 100%, küll aga on teil võimalik leida veebimajutaja, kes tagab enam kui 99% suuruse tööaja. Just sellise ettevõtte peaksitegi valima.

Tööajaga võrdselt oluline on ka veebimajutaja serverite kiirus. See aitab säilitada teie veebilehe kiirust, mida ei oleks muul juhul võimalik saavutada ka siis, kui muid aspekte muudate.

Isegi kui olete alles alustanud ja suurt liiklust ei oota, peate ikkagi leidma kiire serveriga veebimajutaja, et sellest tulevikus kasu lõigata.

Tutvuge majutaja turvafunktsioonidega

Suure tõenäosusega talletatakse teie ettevõtte veebilehel hulganisti tundlikke andmeid, näiteks teie klientide isikuandmeid, krediitkaardiandmeid jms.

Sellisel juhul peaksite tutvuma oma valitava veebimajutuse pakkuja turvafunktsioonidega. Kontrollige, kas veebimajutaja jälgib pidevalt oma servereid ebatavaliste toimingute tabamiseks, kas tema serveritele on paigaldatud pahavara tuvastamise tarkvara või tulemüür ning milliseid turvafunktsioone ta veel kasutusele on võtnud.

Serveriuuendused

Kui olete veebikaubanduse maailmas alles algaja ja soovite kodulehte luua, on jagatud veebimajutus hea koht, kust alustada.

Aja jooksul hakkab teie veebileht aga kasvama ning teil on suureneva liiklusega toime tulekuks vaja rohkemaid ressursse. Sellisel juhul vajate veebimajutuse pakkujat, mis võimaldab teil muutuvatele nõudmistele vastavalt oma serverivalikuid uuendada.

Otsige veebimajutajaid, mis pakuvad teile määratud serveri majutuse uuendusi ja virtuaalse privaatserveri (VPS) majutust, võimaldades teil vajadusel hankida juurde täiendavat hoiuruumi, mälumahtu, paremaid turvafunktsioone ja muid uuendusi.

Hea klienditugi

Iga Internetiettevõtte jaoks on hädavajalik valida endale veebimajutuse teenuse osutaja, mis pakub kvaliteetset kliendituge, eriti kui teil on juba teada, et vajade lehe üles seadmisega alguses palju abi.

Kui erinevate veebimajutajate kohta uurimistööd teete, tutvuge ka nende pakutavate klienditoe variantidega, mille seas võib olla tugi telefoni või e-posti teel, Internetis päringu saatmine, reaalajas vestlus vms.

Veenduge, et teie valitav veeimajutaja pakub endaga ühendust võtmiseks rohkem kui ühte nendest variantidest. Kõige parem ja targem on valida majutusteenuse osutaja, mis pakub tuge 24/7. Lugege veebimajutaja klienditoe kohta Internetis tagasisidet.

Hinnastamine

Mõistagi soovite, et veebimajutuse pakett jääks teie eelarve piiresse. Ehkki algsed registreerimistasud ei ole harilikult väga suured, eriti kui valite jagatud veebimajutuse, peaksite arvestama ka muude aspektidega.

Enamik teenuseosutajad pakub esmakordsetele kasutajatele veebimajutust tutvumishinnaga, mida maksate esimese kuu eest. Pärast seda esitatakse arve tavalise hinnakirja alusel.

Seega peaksite veenduma, et nende tavapärased hinnad mahuvad teie eelarvesse. Lisaks vaadake võimalike vajaminevate lisafunktsioonide hindu.

Veebimajutuse teenust pakuvad paljud ettevõtted. Teie peaksite aga esmalt tegema endale selgeks oma vajadused ja pärast seda saate hakata asja lähemalt uurima ning endale hea veebimajutuse pakkuja leida.

article-img

Lühiülevaade digitaalse kogemuse platvormidest (DXP)

Iga ettevõte, mis soovib ajaga kaasas käia ja oma müüki suurendada, peaks esimesele kohale tõstma kliendid. Kuna kliendid eeldavad tänapäeval ühtset ja järjepidevat digitaalset kogemust kõigis pidepunktides, pöördub üha enam ettevõtteid digitaalse kogemuse platvormide (ingl k digital experience platforms, DXP) poole.

article-img

Tõhusaimad viisid veebipoes sooduskoodide kasutamiseks

Inimesed armastavad häid pakkumisi ning õigele inimesele õige sooduskoodi pakkumine võib olla just see, mis paneb ta sirvimise asemel ostma.

article-img

Miks on oluline veebikaubanduses töövoogusid automatiseerida?

Iga ettevõtteomanik soovib näha oma äri õitsemas. Veebipoe omanikuna soovid ilmselgelt leida rohkem kliente, müüa rohkem tooteid, teenida rohkem raha ning pidevalt oma ettevõtte eesmärke saavutada. See kõlab küll väga põnevalt, ent kasv tähendab veelgi enam tööd ja suurenenud nõudlust, mistõttu pead tegelema enamate funktsioonide ja protsessidega kui eales varem. See toob kaasa erinevaid ettenägematuid proovikivisid. Just siin tulebki appi töövoo automatiseerimine.

More articles

Võta meie spetsialistiga otse ühendust

Kui soovid saada rohkem teavet meie projektide, töömeetodite ja kõigi viiside kohta, kuidas sinu ettevõttele kasuks saame olla, võta ühendust meie projektijuhiga.

Ta aitab rõõmuga leida just sulle sobiva lahenduse.

Tuuli
Projektijuht
250+
Loodud kasutajalugu
100+
Edukalt
lõpuleviidud projekti
E-poe arenduse projektid

Võta meiega ühendust?